12 Şubat 2013 Salı

"One Billion Rising" (Bir Milyar Ayaklanıyor)

Gönderen Defne Rakicioglu zaman: 01:23

Kadınlarla ilgili hiç bir konuya kayıtsız kalamıyorum. Özellikle konu şiddet ise, bağırmak, haykırmak istiyorum. Bu konuda bir şeyler yapmak lazım ama nerden diye düşünürken, karşıma STET Derneğinin çok güzel bir etkinliği çıktı. Ben o tarihlerde yurt dışında olacağım için katılamayacağım ama burda olsam kesin kaçırmazdım.
Biz kendimizi korumazsak, sesimizi olabildiğince yükseltmezsek şiddet asla bitmeyecek.
Haydi kadınlar, bu sefer susmayın, siz de gidin!

Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu


KADINA KARŞI ŞİDDETİ PROTESTO EDİYOR

Kadına şiddeti protesto etmek amacıyla 14 Şubat Perşembe günü tüm dünyada 1 milyar insanın aynı anda dans edeceği "One Billion Rising" etkinliğinde Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu Derneği (STET) de hazır bulunacak.

Dünyada ve Türkiye'de çok ciddi bir sorun olan kadına karşı şiddet 14 Şubat Perşembe günü çok farklı bir etkinlikle tüm dünyayla aynı anda protesto ediliyor. Dünyanın farklı metropollerinde toplam 1 milyar kişinin katılması hedeflenen etkinlikte, kadına şiddete karşı olan kadınlar ve erkekler protestolarını dans ederek ortaya koyacak. "One Billion Rising" (Bir Milyar Ayaklanıyor) adlı etkinlik saat 13.00’da tüm dünyayla aynı anda Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda gerçekleşecek Etkinlikte Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi; tarafından düzenlenen etkinlikte Girne Amerikan Üniversitesi Dans Akademisi dans eğitmenleri tarafından ücretsiz olarak verilen derslerle

One Billion Rising etkinliginin tema dansını gönüllüler ve İstanbul halkı hep birlikte yapacak.
Ayrıca Ebru Karaduman Beden Atölyesi ekibi de anne ve çocuklara yönelik dans aktiviteleri ile etkinliğe destek verecek.
Verdiği eğitimler ve danışmanlık desteği ile gelecek nesilleri yetiştirecek kadınlarımıza, hayatlarını iyileştirme ve kendi çözümlerini bulma yetisi kazandırmayı amaçlayan yeni nesil çalışma anlayışı ile hareket eden, ünlü oyuncu Ayşe Tolga başkanlığında kurulan STET Dernek, kadına karşı şiddeti protesto etmek için tüm üyeleri ile birlikte Barbaros Meydanı’nda olacak.

Beşiktaş Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi’nin de desteği ile yapılan organizasyonun İstanbul ayağı medya ve iş dünyasından ünlü isimlerin de katılımı ile gerçekleşecek.


Stet Derneğin Hikayesi

2005 yılında küçük bir ekip olarak, sosyal yardım amacıyla çalışmaya başlayan gönüllüler, zaman içerisinde büyüyen ekiplerinin sosyal platformda haberleşebilmesi amacıyla 2011 yılında, Sınır Tanımayan Ebeveynler Topluluğu ismi ile dernekleşerek kadınların insan hakları, anayasal hakları, sağlık sorunları, psikolojik destek gibi pek çok konuda makro ve mikro ölçekte danışmanlık hizmeti vermektedir.

Stet Dernek, Çocuklarımızın toplumumuzun geleceği olduğu bilinciyle hareket ederek ebeveynlerin anne ve baba olmak, çocukların ihtiyaçları, dönemleri, davranış biçimleri konusunda bilinçlendirilmesi ile daha doğru yaklaşımla, çocuklar yetiştirilmesini amaçlayan projeler geliştirir ve etkinlikler düzenler.0 yorum:

Yorum Gönder

 

deyda'nın dükkanı Copyright © 2010 Designed by Ipietoon Blogger Template Sponsored by Emocutez