8 Ocak 2013 Salı

Bir devir daha kapandı bizim evde.

Gönderen Defne Rakicioglu zaman: 15:28
Evet, evin miniği, Emir' im de artık emziksiz. Elbette resimdeki gibi bir hainlik yapmadım :) Her şey yılbaşında arkadaşlarımıza giderken emzikleri yanımıza almaya unutmakla başladı. Gerisi çorap söküğü gibi geldi.

Aslında Emir uzun zamandır ağzından atıyordu, çok nadir istiyordu ama bıraktırmaya hazır olmayan bendim. Ne yalan söyleyeyim, çok kolayıma geldi her sıkıntıda, ağlamasında emziği ağzına tıkıp susturmak. O yüzden o attı, ben verdim, o attı, ben yine verdim.
Ta ki yılbaşına kadar.
Esasında ilk fark ettiğimizde, "eyvah ne yapacağız, nasıl uyutacağız?" diyen yine bendim. Eşim gayet sakin bir tonla "ne olacak ki, ben onu kaç kere emziksiz uyuttum zaten" deyince, sorunun tamamen benden kaynaklandığını fark ettim. Onu emziksiz nasıl uyutacağımı bile bilmeyen bendim. 
O halde buna bir son vermem gerektiğini duşundum ve yeni yılda Emir'i -ya da beni?- emzikten tamamen ayırmaya karar verdim.

Yılbaşı gecesi rekor kırarak saat 01.30'da uyudu canım oğlum. Yirmi iki aylık bir bebek için hiç fena bir saat değil. Bu arada resmen Victoria's Secret defilesini beklemiş ve defilenin başlamasıyla koltuğa oturup deli gibi alkışlamaya başlamasını genlerine bağlıyorum. Başka açıklaması olamaz. Şaşkınlığımdan resim bile çekemedim.

O gece çok yorulduğu için ne emzik ne de başka bir şey istemeden kucağımda sızdı (evet, defile biter bitmez :).

Ertesi gün erken kalktığı için huysuzdu tabi biraz. Ama yine telaşlanan ben oldum. Fakat eşim yine sorunsuz bir şekilde uyutunca, bu iş tamam dedim. 

Bu sürede Emir de huysuzluk yaptı ara ara ama her geçen gün azaldı. Geceler daha zor geçti. Bir süre deliksiz uyuduktan sonra uyanıyor, emziğini kendi bulup uyumaya devam ediyordu ama artık emzik olmadığı için bir iki gece çok huysuzlandı. 

Aslında hala küçük olduğu için bunu şimdi yapmayabilirdik ama iyice bilinçlenmeden ve çok düşkün olmadan halletmek isteyince pes etmemeye karar verdik. 

Üçüncü gece çok daha kolay geçti. 

Dördüncü gece çok sık uyandı.

Beşinci gece bitti gitti. Artık aklına bile gelmiyor.

Her şeye rağmen emziği çok seviyorum, anneler için büyük kolaylık.
0 yorum:

Yorum Gönder

 

deyda'nın dükkanı Copyright © 2010 Designed by Ipietoon Blogger Template Sponsored by Emocutez