31 Mayıs 2012 Perşembe

Siz kimsiniz ki...!

Gönderen Azra Rakicioglu zaman: 13:30
Son iki üç gündür gördüklerim, okuduklarım tüylerimi ürpertiyor.
Önce çocuklar beş yaşında ilkokula başlayacak dendi, tepki üzerine beş buçuğa çekildi. Arkasından lisede evliliğe onay çıkacak , hamileler liseye gidebilir dendi. Şoktan şoka girerken kürtaj konusu gündeme geldi. Tecavüze uğrasa bile, çocuk doğacak ve gerekirse! devlet bakacak.

Yok ya!

Bu konuda diyeceğim tek bir şey var, Yüce Yaratan bile bize karışmayıp son nefesimize kadar kendi kararlarımızı kendimiz vermemize izin vermişken,

siz kim oluyorsunuz ki başkası hakkında bu kadar acımasız kararlar veriyorsunuz?


Ben şahsen - normal şartlarda -  kürtaja karşıyım, fakat bu benim bir başkası hakkında yorum yapmama, zoraki yaptırım yapmama veya hüküm vermeme asla ve asla sebep olmaz, olamaz!

Ne demiştik? Herkese Allah akıl fikir vermiş, gerisi O ve bunu yapan kişi arasındadır, 3.ü şahsı hiç mi hiç ilgilendirmez!

Hele ki erkekler, size hiç düşmez. Çekin elinizi üzerimizden!

3 yorum:

Ses ve Nefes on 6 Haziran 2012 12:56 dedi ki...

Aslında sorun herşeyi birbirine karıştırdığımızdan oluyor, bu ülkede. Başa getirilen insanların özelliklerini yanlış yorumlayan insanlar, onların bazı sömürdüğü temel şeylere kanan insanlar, bugün olanların ve yarın olacakların en büyük nedenleridir.Ben bir erkek olarak kadın ve erkeğin haklarının olduğunu bu hakların devletçe koruma altında tutulması gerektiğine inanıyorum.Ancak bugün bir çoban misali yönetilen ülke de bunun tam aksi benim şaşırtmadığı gibi, yarın daha ciddi sorunlar meydana geleceğinden şüphem yok.Onlara göre modernizasyon teşhirci, ahlaksız, ve kötü, kendileri din kisvesi altında, kendi eşlerini kapatıp başkalarının eşlerine, kızlarına hayasızca bakan karışan, kendi sefa sürerken cefa cekenlere hakaret eden bir zihniyet.Kadrolaşmanın tamamlandığı bir yerde de oy mekanizmaları artık çok da önemli değil onlar istediği sonuçları çıkarıcaklar.Ülkede hergün kadına şiddetten ölen kadınlar varken, tacize uğrayan kadınlar varken bu kürtaj konusu bana çok manidar geldi.Gündem değiştirmek adına iç zihniyetlerini öne çıkaran bu söylemelerin çoğu yalakalık içeren söylemler.Ancak umudu kesmemek lazım, Mustafa Kemal Atatürk' ün yaşadığı ve uğraştığı dönem çok daha zordu.Ancak teknoloji herşeyi değiştirdi.Bakalım gelecek neler göstericek ama en kötü senaryo ülkeyi bir çıkmaza sokmasına izin verip bunların ki özellikle Amerika sonrada güya o sözde barışlarını buraya getirme çabalarının olması.Okumayan bir toplum, sürekli gerile bir son 50 yılda bunu kat kat artırdık.

deyda on 7 Haziran 2012 17:03 dedi ki...

En başta devletib tecavüz ve kadın ölümlerini engellemeye çalışmasi gerekiyor.

Derya on 13 Haziran 2012 23:21 dedi ki...

aynı düşünceler içerisindeyim daha nelere müdahalae edecekler artık çok merak ediyorum şahsen.
bu arada emir çok tatlı maaşallah


Bende bloğuma beklerim:)

Yorum Gönder

 

deyda'nın dükkanı Copyright © 2010 Designed by Ipietoon Blogger Template Sponsored by Emocutez