24 Nisan 2012 Salı

Popo-Pipi-Kaka ve diğerleri...

Gönderen Defne Rakicioglu zaman: 22:31
Bu aralar bizim evde sürekli üç kelime tekrarlanıp duruyor. Popo-pipi-kaka.
Bir de bunun türevleri var, mesela Popilo, pipiloş, kakiş vb. gibi. Bunları söyleyince de kocaman bir kahkaha atıyor Defne ve inanılmaz eğleniyor. Çoğu zaman duymazdan gelmeye çalışsam da bu tavrı karşısında gülmemi zor engelliyorum. Güldüğümü fark ettiği anda iyice cıvıtıyor ve dibine kadar bunu devam ettiriyor.
Aslında yapmam gereken söylediklerimi önemsemiyormuş gibi yapıp duymamazlıktan gelmek ama olmuyor işte. O kadar eğleniyor ki, gülmemek mümkün değil.
Sanırım gittiği kreşte bu kelimeler çok popüler bu ara çünkü birden başladı bunları kullanmaya, bir süre daha da devam edecek gibi görünüyor.

Bu da böyle bir dönem, o eğleniyor, biz de sadece abartırsa müdahale edip bu dönemi atlatmasını bekliyoruz. Bekliyoruz, çünkü olur olmaz yerlerde söyleyebiliyor.

Mesela yaşlı bir akrabanızın yanında " aaa, anne baak, x amcanın pipisi vaaar, gördün müüüü" şeklinde şeyler yumurtlayabiliyor.

Bu dönem bitince bakalım  bizi neler bekleyecek :)

4 yorum:

gulsenz on 10 Mayıs 2012 16:39 dedi ki...

Benimde anasinifindaki ogrencim erkek arkadasina aaaa pipin ne guzel gule gule kullan demisti :)) guler misin aglar misin :)))

deyda on 10 Mayıs 2012 20:39 dedi ki...

:))) çok komikmiş bu da. Bu çocuklar bir alem :)

Adsız dedi ki...

mrb. benim kızımda almanyada anaokuluna gitti bir kaç ay.. ve yazıyı okuyunca çok şaşırdım! çünki kızım aynı kelimeleri kullanıyor:-)ordada çok trenddi. ve aynı şekilde çok komik buluyor:-))

bahar.

Azra Rakicioglu on 24 Ocak 2013 21:23 dedi ki...

:))) hepsi o dönemden geçiyor demek ki

Yorum Gönder

 

deyda'nın dükkanı Copyright © 2010 Designed by Ipietoon Blogger Template Sponsored by Emocutez