19 Mart 2012 Pazartesi

Dişlerrr..

Gönderen Azra Rakicioglu zaman: 22:33
Her bebekte dişler farklı çıkar. Genelde altı-yedi aylıkken ilk dişler gelir. Fakat bazı bebekler çok daha önce veya sonra diş çıkarabiliyor.
Yandaki şemada genel bir özet geçilmiş. Fakat bizde diş çıkarma yandaki resimle hiç alakası olmayan bir şekilde gelişti.
Emir yedi aylıktı neredeyse ilk dişler geldiğinde. Birkaç hafta sonra üstler de patladı. Sonra gelenler hep dörder dörder geldiler.
Emir şu anda bir yaşında ve ağzında on iki tane diş var!
Bu benim için çok yeni bir durum çünkü bütün yeğenlerim ve kendi kızım da genel olarak hem geç, hem de yavaş diş çıkardılar.
Bir taraftan diş meselesi bir an önce bitsin istiyorum, Emir erkek olduğu için midir bilmem ama, Defne'den çok daha zor diş çıkarıyor. Kadınlar daha dayanıklıdır ya, bizim evde bu gerçekten çok net belli oluyor. Defne bizi diş çıkarma dönemli minimum şekilde yordu. Emir ise tam tersi, her dişle beraber huysuzluk had safhada. Bütün gün ağlanıyor ve kucağımdan inmek istemiyor. Her seferinde burnunun tıkanması da cabası. Burnu tıkalı olunca da uykusu bin beş yüz yetmiş iki kere bölünüyor ve emmesi de kabusa dönüyor.
Çocuğun burnu öyle tıkalı ki, artık silmekten kanamaya da başladı. Sadece onun için değil, bizim için de çok zor bir dönem.
Bu yüzden sadece dört tane köpek dişinin eksik olmasına seviniyorum. Onlar da çıktı mı, ikinci azılara kadar biraz uyku uyuyabileceğiz ailece. Malum, artık dördümüz aynı odada yattığımıza göre, bu durum hepimizi çok yakından ilgilendiriyor.
Parmaklar devamlı ağızda ve salyalar durmadan aktığına göre, köpekler de yolda. Hadi oğlum, çıkar onları bir an önce de azıcık uyuyalım..

0 yorum:

Yorum Gönder

 

deyda'nın dükkanı Copyright © 2010 Designed by Ipietoon Blogger Template Sponsored by Emocutez