9 Şubat 2012 Perşembe

3 sene geçti..

Gönderen Azra Rakicioglu zaman: 00:54
Dün gibi sanki seninle karşılaşmamız. Kıyameti koparmıştın hemen. Öyle minik, narin ve güzeldin ki..
Birçok ilklerimizi seninle yaşadık. İlk kez senin sayende anne-baba olduk. İlk defa birini koşulsuz şartsız sevebileceğimizi gösterdin. En önemlisi, ilk defa hayatımız boyunca birisi için sorumluluk hissedeceğimizi öğrettin. Ne kadar büyürsen büyü, hep bizim küçük kızımız olarak kalacaksın. Bunu şimdiden söyleyeyim.
İlk yılında bir sürü şey öğrendin. Bize de öğrettin. Aile olmayı, ebeveyn olmayı seninle öğrendik. Sen de önce beş buçuk aylıkken oturmayı, altı aylıkken emeklemeyi, dokuzuncu ayın sonlarına doğru yürümeyi, ve en sonunda da konuşmayı öğrendin. Bir daha da hiç susmadın.
Anne ve baba gibi basit iki kelimeyi ilk defa senin o güzel ağzından duymanın ne demek olduğunu bir anlatabilsem..Dünyaları verdin bize.

Sonra birinci yaş doğum gününü kutladık. Anne-Babalar için çok değişik duygular barındıran bir gündür ilk doğum günü. Hem gurur duyduk seninle, hem de çok hızlı büyüdüğün için üzüldük. Sen ise kalabalık ailemizde mutlu mesut büyümeye devam ettin. Artık tek kelimelerin yerini önce iki kelimelik, sonra da üç kelimelik cümleler almaya başladı. Üstelik Almanca öğrendiğin için karman çorman cümleler kurmaya başladın. Öyle tatlı konuşuyordun ki, seni düzeltmek bile gelmiyordu içimden. En çok yemek konusunda zorluyordun bizi. Ama armut dibine düşer misali çok fazla takmamaya çalışarak hayatımıza devam etti.
Bu arada Caillou girdi hayatımıza ve bir ara onsuz ne yemek yedin, ne uyudun, ne de herhangi bir şey yapmak istedin. Öyle çok sevdin ki Caillou'yu, bir ara hiç bitmeyecek sandık.

Sonra ikinci yaşını kutladık. Bu senin tek çocuk olarak son doğum günündü. O yüzden yine hüzünlendim. Sadece on beş gün sonra kardeşin Emir doğdu. Senin için yepyeni bir dönem başladı.
Benim minicik biricik kuzum birdenbire evin büyük çocuğu oldu. Ama biliyor musun, bunu da çok güzel bir şekilde kotardın.
Ara ara arıza çıkardıysan da genel olarak kardeşini çok seven, onu her daim kollayan harika bir abla oldun.
İki buçuk yaşında kreşe başladın. İlk hafta çok zorlandın, benden ayrılmak istemedin hiç ama artık çok seviyorsun. Bir sürü şarkı öğrendin. Sen söyledikçe biz gurur duyuyoruz. Dünyanın en güzel şarkı söyleyen kızı sensin.


Bugün 09.02.2011.  Her ne kadar on bir olduğunu iddia etsen de, artık üç yaşındasın. Bebeklik dönemi iyice geride kaldı. Yine karışık duygular içerisindeyim. Hem üzülüyorum yine çok hızlı büyüdüğü için, hem de çok seviniyorum artık daha çok şey paylaştığımız için.
Seninle bir yere gitmek çok kolaylaştı. Arada bir bizi çıldırtsan da, genel olarak çok komik ve eğlenceli bir kızsın.
Almanca ve Türkçe'ye bir de İngilizce eklendi. En sevdiğin şarkı Adele - Someone Like You. Sürekli onu dinlemek istiyorsun, arabaya biner binmez de söylemeye başlıyorsun. Öyle tatlı oluyor ki.. Dedim ya, dünyanın en güzel şarkı söyleyen kızı sensin diye..


İpek saçlı kızım..İlk göz ağrım..
İyi ki doğdun
İyi ki bizi anne baba yaptın
İyi ki hayatımıza girdin...

Seni dünyadaki her şeyden daha çok seviyoruz!

6 yorum:

taha´s mama on 9 Şubat 2012 01:26 dedi ki...

mutlu yillar diliyoruz size. ucten sonra bebeklik bitiyo benim oglusumda iki oldu bu seneyi doyasiya yasamaliyim bebisimle sanirim. hem hemen buyusun istiyoruz hem ne cabik buyudu biz daha doymadan bebek hallerine diyoruz. ah biz anneler

taha´s mama on 9 Şubat 2012 01:26 dedi ki...

mutlu yillar diliyoruz size. ucten sonra bebeklik bitiyo benim oglusumda iki oldu bu seneyi doyasiya yasamaliyim bebisimle sanirim. hem hemen buyusun istiyoruz hem ne cabik buyudu biz daha doymadan bebek hallerine diyoruz. ah biz anneler

deyda on 9 Şubat 2012 10:50 dedi ki...

Cok tesekkur ederim :) gercekten de oyle, hem hemencecik buyusun hem de hic buyumesin istiyoruz

Hülyanın Tunası on 9 Şubat 2012 14:34 dedi ki...

nice senelere defneye. sağlıkla buyusun kucuk ablamız.

deyda on 9 Şubat 2012 14:56 dedi ki...

Sagol Hulya'cim :)

Esra KC on 10 Şubat 2012 11:50 dedi ki...

mutlu yıllar!! büyüyorlar dimi..hüzünleniyor insan. benim oğlumun da 2. yaşı bu cuma dolacak. Hem heyecanlıyım hem hüzünlü..Nice mutlu beraber Yıllara!

Yorum Gönder

 

deyda'nın dükkanı Copyright © 2010 Designed by Ipietoon Blogger Template Sponsored by Emocutez