21 Kasım 2010 Pazar

Veee eve donduk...

Gönderen Azra Rakicioglu zaman: 16:26
On beş gün olarak planladığımız memleket tatilimizden çeşitli nedenlerden dolayı ancak dönebildik. Defne daha önce de bahsettiğim gibi genelde hep çok uyumluydu, ta ki döneceğimiz günün bir önceki gününe kadar. Çocukcağız oradan oraya gitmekten artık iyice yorulmuş ve bunalmış olmalı ki birden canavarlaştı. Herkese bağırıp çağırmaya, kızmaya , hatta hiç yapmadığı bir şey - vurmaya başladı. Belki de bu kadar olumlu anlatmamalıydım davranışlarını, nazar değdi herhalde diye düşünüyorum.
Ama olsun, bu da geçer.
Döndüğümüz akşam kardeşim sağ olsun, bizi yemeğe çağırdı. Bizimki de onun çocuklarını o kadar özlemişti ki - son hafta artık her gün onları sayıklamaya başlamıştı - bu yemekte bol bol hasret giderdi onlarla. Sürekli sarılıp öpüşüp koklaştılar. O kadar tatlılardı ki..
Memlekette iki günde bir ev değiştirince sürekli Defne ile aynı yatakta yattığımız için evdeki ilk gecede uyumakta epey bir zorlandı ama bu da uzun sürmedi. Oyuncaklarını, odasını, en önemlisi de babasını o kadar çok özlemiş ki, eski düzenine alışması pek zor olmadı. Dönüşümüz dokuz günlük bayram tatiline denk gelince babasıyla bol bol hasret giderme fırsatları da oldu. Gece süt isteyince baba diye ağlıyor, sabah kalkınca direkt babasına gidiyor, benim yanıma uğramıyor bile! Her ne kadar bu durumu birazcık kıskansam da bana da dinlenme fırsatı verdiği için işime gelmiyor değil.
Ben de o kadar yorulmuşum ki, sabahları dokuz buçuktan önce yataktan çıkamıyorum. Bugün son dinlenme günüm, yarın babamız işbaşı yapacağı için benim mesaim yine erken başlayacak. Bu arada bir çok çocuk gibi Defne de dün gece aniden ateşlendi. Gece rahat uyusun diye ateş düşürücü verdiğim halde otuz dokuz buçuk - kırk civarında seyretti ateşi. Doktorumuz Kadir Tuğcu' dan alıştığımız şekilde gündüz herhangi bir şey vermiyoruz. Bu durumu da bir iki gün içinde atlatırız herhalde. O zamana kadar kuzuma çok iyi bakmaya devam edeceğiz.
Salı karnımdaki bebiş için doktora gideceğiz, bakalım o ne alemde. Tekmelemekten başka bir şey yapmıyor şu aralar. Hatta Defne bugün kafasını karnıma koyup uyuyakalınca rahatsız olup sürekli kafasına doğru tekme attı. Çok komikti :))
Salı günkü randevumuzdan sonra yeni havadislerle karşınızdayım!


-Defne' nin koca göbekli annesi -

0 yorum:

Yorum Gönder

 

deyda'nın dükkanı Copyright © 2010 Designed by Ipietoon Blogger Template Sponsored by Emocutez